V pátek 15. května jsme s žáky 5.a navštívili městskou knihovnu, kam chodíme pravidelně celý školní rok. Tentokrát pro nás měla paní knihovnice nachystané téma Dětské detektivky. Dozvěděli jsme se, co je detektivka, jaká má specifika a jaké typické charaktery mají postavy figurující v tomto žánru. Vyslechli jsme ukázku z detektivní knihy pro děti a vyzkoušeli si na vlastní kůži práci detektiva. Ve skupinách jsme si snímali otisky prstů, řešili nastalé problémy a nakonec jsme společným úsilím pachatele dopadli!